Dikkat Testi

ÇOCUĞUNUZ İÇİN BASİT DÜZEYDE DİKKAT TESTİ.

21 sorudan oluşan dikkat testini çocuğunuzu düşünerek doldurunuz. Uzman psikologlarımız verdiğiniz cevaplara göre çocuğunuzun dikkat seviyesini yorumlayıp size telefonda bilgi vereceklerdir.

Dikkat ve Odaklanma ile ilgil yaptığımız çalışmalarıda Kocatepe Üniversitesi TEKNOKENT’te geliştirilmiş Neurosound Dikkat Algı Odaklanma Geliştirme Sistemi olarak geçen ve tüm dünyada kullanılan Müzik Terapi kullanılmakta ve %86-95 oranınında olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Dikkat ve Odaklanma çağımızın en büyük problemlerinin başında gelmektedir. Çocuğunuz Değerlidir. Bu Problemlerle yaşamasına izin vermeyiniz.

Sınav esnasında Dikkat ve Odaklanma Probleminden kaynaklı yapamayacağı bir tek soru bile, tüm geleceğini etkileyecektir.

(Düğmeleri sıralı ilikleme, kelimeleri hatasız yazma, yolları hatırlama, okuduğu kitaptaki detayları hatırlama vb.)

23 Yorum

 1. Gülçin dedi ki:

  Harfleri birlestirmede zorluk yasiyo odaklanamiyo luften yardim ederseniz sevinirim

 2. Zeynep bostan dedi ki:

  Merhana oglum 2. Sinif ogrencisi.Dersleri ile ilgili bi problemi yok verileni anlatilani alip kapan ogrenen bir cocuk .Fakat sinifta ogretmenimizin gozlemiyle bazen odaklanma degilde dikkatinin cevresel nedenlerle dagildigindan bahsettti mesala sirasinda otururken ara sira yerinden kalkmasi arkdaslarinin yanina gitmek istemesi gibi ayni zamamda soru cozerken hizli cozerek sonuca ulasmada aceleci davranabiliyor hizla okuyup yanlis okuyabiliyor. Cocugumda olan bu problem ne ile alakali icinden cikamadim yardimci olur musunuz

 3. Gülcan dedi ki:

  İyi olması ve dikkatli olması için elimden geleni yapıyorum annesi olarak ama başaramıyorum.

 4. Arif dedi ki:

  Dışardan bakıldığında uyumsuz,yaramaz bir çocuk gibi tabir edilen 9 yaşındaki kardeşim çok detaycı ve sürekli neden sonuç ilişkisiyle teoriler ve kendi çapında deneylerle aşırı ilgili bir çocuk. Derslerinde oldukça başarılı olmasına rağmen ders çalışmak,ödev yapmak ve kitap okumak gibi konularda hiçbir ilerleme kaydedemedik…

 5. benim çocuğum maldır ha ben buraya yazıyom bundan hiçbir b0k olmaz benden söylemesi

 6. Arda dedi ki:

  Telefonla arıyor musunuz?
  Yoksa whatsapp’tan mı yazıyorsunuz?

 7. Hatice dedi ki:

  Ne yapacağımı bilmiyorum.Oğlumu çok seviyorum.Ders yüzünden gerginlik yaşamak istemiyorum.Ama ona yol göstermek de istiyorum.

 8. Sevgi dedi ki:

  Ders yapmada zorlaniyor

 9. Sevim dedi ki:

  Kızım istekli ders çalışmıyor o yüzdende dikkatini vermiyor

 10. Eylem dedi ki:

  Oğlum 9yasinda hiparaktif ve dikkat dağınıklığı tanıdı konuldu okumak veya ders çalışmak yönünden çok zorlanıyor hiç istemiyor

 11. Cemile dedi ki:

  Odaklanma sıkıntısı mi yoksa heycanmi anlam veremedim yorumunuzu merakla bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button